frappe - en to pt_PT translation catalogue (6 entries)

note: Label of the contact_mobile (Small Text) field in DocType 'Dunning' Label of the contact_mobile (Data) field in DocType 'POS Invoice' Label of the contact_mobile (Small Text) field in DocType 'Purchase Invoice' Label of the contact_mobile (Small Text) field in DocType 'Sales Invoice' Label of the mo
en: Mobile No
pt_PT: Nr. de Telemóvel

en: Row #{0}: Depreciation Start Date is required
pt_PT: Linha #{0}: Data de Início da Depreciação é obrigatória

note: Option for the 'Billing Interval' (Select) field in DocType 'Subscription Plan'
en: Year
pt_PT: Ano

note: Option for the 'Frozen' (Select) field in DocType 'Account' Option for the 'Is Opening' (Select) field in DocType 'GL Entry' Option for the 'Is Advance' (Select) field in DocType 'GL Entry' Option for the 'Is Opening' (Select) field in DocType 'Journal Entry' Option for the 'Is Advance' (Select) fie
en: Yes
pt_PT: Sim

en: returned
pt_PT: devolvido

en: sold
pt_PT: vendido
